Czym są pożyczki od osób prywatnych?

Jak wiadomo czasem zdarza się tak, że potrzebujemy pieniędzy. Bez względu na to, czy potrzebujemy dużej, czy małej kwoty, to musimy te pieniądze od kogoś pożyczyć. Oczywiście najpopularniejszą formą pożyczania pieniędzy jest branie kredytów w banku. Warto jednak wiedzieć o innych formach pożyczek, które mogą okazać się lepszym rozwiązaniem, niż zapożyczanie się w banku. Taką formą pożyczek są pożyczki od osób prywatnych. Aktualnie jest to nowy sposób pożyczania pieniędzy. Takie prywatne pożyczanie pieniędzy dopiero się rozwija. Polega to na tym, że za pośrednictwem jakiegoś portalu różne osoby mogą wcielić się w pożyczkodawcę albo pożyczkobiorcę. Osoby takie wystawiają swoje usługi na takich portalach a następnie dogadują się z drugą stroną transakcji. Strony same ustalają wysokość oprocentowania takiej pożyczki, jak również kwotę jaką mogą pożyczyć. Zarówno dla pożyczkobiorcy jest to komfortowe rozwiązanie, jak również dla pożyczkodawcy. Warto zauważyć fakt, że biorąc taką pożyczkę, nikt nie sprawdza wysokości naszych dochodów, ani innych zadłużeń.

Tak więc może zdarzyć się tak, że banka nie będzie nam chciał udzielić pożyczki, a zrobi to osoba prywatna za pośrednictwem odpowiedniego portalu. Pożyczkobiorca z kolei jest w stanie zarobić dodatkowe pieniądze tak naprawdę za nic. Wystarczy tylko umożliwić pożyczeni jakiejś kwoty pieniędzy, a procent z tej transakcji jest dla nas zyskiem. W taki sposób można szybko dorobić sobie jakieś pieniądze. Warto się więc nad tym zastanowić. Należy oczywiście odpowiednio sprawdzić portal pośredniczący w takich transakcjach, zanim podejmiemy decyzję.

4 thoughts on “Czym są pożyczki od osób prywatnych?

  1. Anna potrzebuje szypkej pozyczki 30tys jest mi bardzo potrzebna bardzo proszę o szypki kontakt na email.Jestem wpisana w bazy i nie mogę wziasc pozyczki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *